Завдяки благодійній програмі, яку створила та підтримує "Фундація Дім Рональда МакДональда", діти отримали змогу залишатися поруч із рідними в Сімейних кімнатах. Сьогодні ми розповімо про родини, які відвідали цей простір домашнього затишку у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні "Охматдит".

Варте уваги Завдяки Сімейній кімнаті юна Богданка може бути поряд з рідними, поки долає рідкісну хворобу

Надія вдихнути на повні груди

Маленькому Давидкові діагностували рідкісне захворювання – двобічний парез діафрагми: хлопчик не може самостійно дихати. Нещодавно у Львівській лікарні "Охматдит" йому зробили надскладну (першу в Україні!) операцію. Малюку вживили стимулятор діафрагментального нерва. Тож незабаром Давидко перестане залежати від медичних апаратів, сподіваються лікарі та його батьки.

Давидко з батьками/ Фото "Фундація Дім Рональда МакДональда"

Завдяки Сімейній кімнаті Іван та Аліна змогли бути поруч із синочком і підтримувати його щохвилини. Безперечно, попереду – складний шлях. Однак ми віримо, що це світле, веселе маля невдовзі одужає й покине стіни лікарні!

Маленька благодійниця

Євангеліна Шиш також свого часу лікувалася у Львівській лікарні "Охматдит". Її мама Наталя має п'ятеро діточок і вже навіть онуків. Тож, щоб підтримати Євангелінку, у Сімейній кімнаті збиралася велика родина. Дівчинка одужала й тепер сама цікавиться благодійністю – допомагає мамі волонтерити.

Коли купували "долоньку щастя" в МакДональдз, і гадки не мали, що й самі колись завдяки їй будемо зігріті домашнім затишком у Сімейній кімнаті Рональда МакДональда, – зізналася Наталія Шиш.

Євангеліна Шиш за межами лікарні / Фото "Фундація Дім Рональда МакДональда"

Юний ревізор

Коли дитина, занедужавши, потрапляє до лікарні, серце батьків розриває біль за свою кровинку, а разом із ним – страх та відчай. Так було й з мамою Камілли – Анастасією. Щоб поставити діагноз, у лікарні "Охматдит" крихітку обстежували кілька днів. Чекаючи на вердикт лікарів, мама з донечкою часто заходили до Сімейної кімнати, щоб відволіктися й розслабитися.

Анастасія з донькою Каміллою / Фото "Фундація Дім Рональда МакДональда"

Міля, як її називає мама Анастасія, напрочуд активна та допитлива. Пильне око дівчинки не пропустило в Сімейній кімнаті жодної дрібниці – від іграшок до телефону.

Маленький ревізор Камілла з "тітонькою Наталею" (нашою адміністраторкою) ретельно перевірила Сімейну кімнату й разом із мамою вирішила: тут не просто можна жити, а хочеться жити! – розповіли у Фундації.

Вам сподобається Прощання з візком та уроки ходіння: Сімейна кімната в Сумах подарувала казку юним пацієнтам

Сімейні кімнати: як працюють, і чому це важливо

Які ж вони, Сімейні кімнати Рональда МакДональда?

Це особливий простір, облаштований для тяжкохворих дітей та їхніх рідних у дитячих лікарнях таким чином, щоб він нагадував рідну домівку. Так батьки та діти отримують змогу бути поруч під час тривалого лікування в умовах комфорту. У Сімейній кімнаті можна відпочити, поїсти, задовольнити базові гігієнічні потреби, погратися з малюком в дитячій зоні, а в деяких лікарнях батьки можуть залишитися на ночівлю.

Нині в Україні функціонують п'ять Сімейних кімнат – у дитячих лікарнях Києва, Львова, Харкова, Сум та Вінниці.
Сімейні кімнати облаштовує "Фундація Дім Рональда МакДональда в Україні", засновником і найбільшим корпоративним партнером якої є компанія МакДональдз.

Сімейні кімнати / Фото "Фундація Дім Рональда МакДональда"

Перебування в Сімейних кімнатах завдяки добровільним пожертвам абсолютно безкоштовне для рідних хворих дітей. Щоб долучитися до цього важливого проєкту, ви можете зробити благодійний внесок на сайті або підтримати благодійні акції Фундації.

Наприклад, до 5 жовтня в Україні діє благодійна ініціатива "Долонька щастя", яку щороку організовує компанія МакДональдз. Відвідайте ресторан у своєму місті та зробіть замовлення, додавши до нього один із сувенірів:

  • традиційну паперову долоньку;
  • фірмовий блокнот із переробленої сировини;
  • наліпки з написами;
  • металеві значки для одягу (у вигляді стаканчика кави, Хепі-Міла, Біг-Мака чи долоньки);
  • брендований брелок для ключів;
  • шкарпетки у фірмових кольорах МакДональдз;
  • смачний донат у вигляді серця.

Усі кошти, вилучені від продажу цих товарів, буде передано на підтримку та розвиток Сімейних кімнат по всій Україні. Щоб якнайбільше маленьких пацієнтів дитячих лікарень, перебуваючи поруч із рідними людьми, могло цілком зосередитися на одужанні й швидше повернутися додому здоровими та щасливими.


Сувеніри у межах БА "Долонька щастя" / Фото "Фундація Дім Рональда МакДональда"