Як "змусити" дітей їсти більше овочів: поради дієтологині
18 лютого 2022,
22:45
Читать новость на русском
Джерело:
Світлана Фус у фесбуціНеправильне харчування може бути причиною надмірної ваги й ожиріння, які сьогодні все частіше вражають найменших. Найпоширенішою помилкою в харчуванні часто є вживання надто малої кількості овочів.
Батьки завжди намагаються зробити харчування дітей корисним для здоров'я, смачнимі таким, щоб задовольняло їхні бажання. Як це зробити та спонукати дітей їсти більше овочів – розповіла дієтологиня.
До слова Легкі та поживні: що потрібно знати про салати в ресторанах McDonald's
Поради, щоб "змусити" дітей їсти овочі
- Якщо дитина любить хоч кілька овочів, намагайтеся давати їх щодня, по черзі змінюючи протягом тижня. Картопля, до речі, теж овоч. Та не впадайте в крайність – не потрібно дитину годувати тільки картоплею лише через те, що інших овочів вона не їсть.
- Кладіть овочі у звичні й улюблені для дітей страви. Робіть їх "прихованими", маскуйте. Наприклад, в м'ясну начинку котлет або голубців додайте цвітну або білокачанну капусту, кабачки, моркву, наріжте червоний перець. Хорошою стравою буде суп-пюре на основі овочів. Спробуйте овочеві запіканки або омлет з дрібно нарізаними овочами.
- Кілька разів на тиждень можна робити корисні домашні сендвічі з цільнозернового хліба і включати туди овочі.
- Замість складних салатів запропонуйте дитині просто нарізані овочі або кілька інгредієнтів з "дорослого" салату, наприклад, палички або соломку з моркви, огірків чи болгарського перцю. Адже багатьом дітям подобаються просто хрусткі овочі. Приготуйте сирний соус до овочів, з ним буде смачніше. Також нехай спробують сиру моркву або перець, навіть якщо самі їсте їх приготованими.
- Овочі можна давати у вигляді корисних овочевих смузі. Для смаку покладіть ягоди та фрукти.
- Вводьте нові овочі поступово. Насправді, щоб звикнути до нового смаку їжі, дитині потрібно її спробувати в середньому 10 – 15 разів.
- Пропонуйте овочі дитині щодня. Будьте терплячими – дитина може 10 разів відмовитися від нової страви й погодиться на 11 раз. Важливо не нав'язувати й не змушувати насильно.