"ЕкоСистема": як працюватиме єдиний екологічний вебпортал України

12 жовтня 2021, 14:32
Читать новость на русском

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову "Про Єдину екологічну платформу "ЕкоСистема". Так, вона гарантуватиме громадянам вільний доступ до перевіреної екологічної інформації та отримання екологічних адмінпослуг.

Міністерство довкілля запустило веб-портал "ЕкоСистема" ще в травні 2021 року. Він працював у тестовому режимі. 

Цікаво Найбільший в Україні: у Луцьку відкрився перший ресторан McDonald's

Деталі

За словами міністра захисту довкілля та природних ресурсів Романа Абрамовського, таким чином Україна виконує зобов'язання, що передбачені Орхуською конвенцією.

Ухвалений документ має:

  • забезпечити громадянам можливість бути належним чином поінформованими про стан навколишнього середовища;
  • спростити впровадження механізму електронного урядування;
  • гарантувати прозорість в діяльності органів виконавчої влади;
  • полегшити узагальнення та систематизацію інформації про екологію, якою володіють органи державної влади на різних рівнях;
  • сприяти узгодженню позицій стейкхолдерів та активізації участі громадськості при прийнятті рішень, які стосуються екополітики тощо.

Про платформу

"ЕкоСистема" – загальнодержавна екологічна автоматизована інформаційно-аналітична система. Платформа інтегровану з порталом Дія. Вона служитиме гарантом вільного доступу до екологічної інформації та забезпечить ефективну електронну взаємодію між державою, бізнесом та громадою з метою отримання адміністративних послуг у сфері захисту довкілля.

Переконаний, що в майбутньому "ЕкоСистема" стане дійсно сучасним і ефективним інструментом управління природними ресурсами та платформою для пошуку актуальної інформації про стан довкілля в Україні,
– відзначив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України (CDTO) Руслан Стрілець.

Наразі "ЕкоСистема" містить:

  • 7 онлайн послуг;
  • 66 реєстрів відкритих екологічних даних, а до кінця року цей показник має зрости до 80;
  • 3 інтегровані інформаційні ресурси: Державний кадастр територій та об’єктів природно-заповідного фонду, сайт wownature.in.ua та Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів.
У найближчому майбутньому фахівці активно працюватимуть над збільшенням кількості оприлюднених наборів екологічних даних.