Несподівана зустріч

Зазвичай лікарня – це серйозно, відповідально й далеко не про веселощі. Але Сімейна кімната у Вінницькій обласній дитячій лікарні стала місцем, де юні пацієнти не лише проводять час із батьками, а й віднаходять давніх товаришів.

До слова "Долоньці щастя" – 20 років: МакДональдз запустив ювілейну благодійну кампанію

Так трапилося й з нашими героями. Артьом проходив курс лікування у відділенні черепно-лицьової хірургії від отиту. І, відпочиваючи в сімейній кімнаті разом із мамою, зустрів Михайла, який опинився тут через апендицит.

Свого часу хлопці разом займалися брейк-дансом і навіть їздили на міжнародні змагання до Латвії та Болгарії. Та якось Артьом травмував руку, через що мусив облишити брейк-данс. Зустрілися вони аж через три роки – і сталося це в лікарні, у Сімейній кімнаті. Друзяки завзято грали в "Уно", згадували свої пригоди й просто раділи нагоді поспілкуватися в комфортних, практично домашніх умовах.

Артьом відпочивав у сімейній кімнаті, поки не зустрів друга / Фото "Фундація Дім Рональда МакДональда"

Як молода сім'я оговталася після важкої аварії

Джерело: "Фундація Дім Рональда МакДональда"

Історія Михайла та Артьома – не єдиний випадок, коли Сімейна кімната у Вінницькій обласній дитячій лікарні допомогла юним пацієнтам та їхнім сім'ям подолати життєві труднощі.

До сліз Призерка Олімпіади з Польщі продала медаль, щоб допомогти хворому хлопчику

Родина Бородачиків із Гайсина оговтувалася тут після важкої ДТП, у якій постраждали їхні діти – Софійка й Артемчик. Малюків доправили до лікарні, швидко прооперували. Сестричка була в реанімації, братик – у хірургічному відділенні. Батьки постійно чергували біля них: то мама із Софійкою, а тато – з Артемом, то навпаки. Мама каже, що в аварії під їхніх діток хтось наче "подушечки підклав", урятував.

Дяка Богові, увесь пережитий того дня жах – позаду. У Сімейній кімнаті малечі спокійно й затишно. Софійка розповідає про коней, яких вона дуже любить, Артемчик – скільки машинок на нього чекає вдома.

Родина Бородачиків у вінницькій Сімейній кімнаті / Фото "Фундація Дім Рональда МакДональда"

Як працюють Сімейні кімнати в лікарнях

Сімейні кімнати в дитячих лікарнях – це одна з програм, яку створила й підтримує "Фундація Дім Рональда МакДональда в Україні". Мета програми – дати батькам змогу бути поруч із дітьми, коли ті проходять курс лікування, а також поліпшити емоційне здоров'я юних пацієнтів.

Фундація створює й утримує Сімейні кімнати в найбільших дитячих лікарнях України. Основний принцип: приміщення мають бути просторими, зручними й максимально нагадувати дітям рідну домівку.

У Сімейних кімнатах постійно працюють адміністратори, а батьки й рідні хворих діток мають змогу відпочити, поїсти, приділити час спілкуванню та грі з дитиною, в деяких – залишатися на ночівлю.

Такі кімнати існують на кошти благодійників. Долучитися до ініціативи має змогу кожен охочий:

  • Зробивши благодійний внесок через сайт.
  • Організувавши фандрейзингову акцію у своїй компанії.
  • Ставши волонтером в одній із сімейних кімнат.
  • Допомагаючи консультаціями або організовуючи майстер-класи для родин у сімейних кімнатах.
  • Беручи участь у благодійних кампаніях для Фундації.

Так, із 27 серпня по 30 вересня діє акція "Долонька щастя". У її межах, зробивши замовлення в будь-якому ресторані "МакДональдз" – у терміналі самообслуговування, на касі, у "МакДрайві" або через сервіс доставки, можна придбати благодійну сувенірну продукцію.

Серед них традиційно – паперова долонька. А ще – брендований блокнот із переробленої сировини; наліпки з написами; металеві значки для одягу у вигляді стаканчика кави, Хепі Міл, Біг Мак або долоньки; тематичний брелок для ключів; шкарпетки у фірмових кольорах МакДональдз, а також донат у вигляді серця.

Благодійна сувенірна продукція акції "Долонька щастя": дивіться фото