Україна приєдналася до ініціативи Glоbаl Меthаnе Рledge: чому це важливо

30 жовтня 2021, 11:32
Читать новость на русском

Україна приєдналася до Глобальної ініціативи щодо скорочення викидів метану Global Methane Pledge. Головна мета – розробка й впровадження комплексу дій, що спрямовані на зниження негативного впливу викидів на довкілля.

Свою позицію Україна офіційно представить на Конференції сторін Паризької угоди у місті Глазго 30 жовтня – 14 листопада 2021 року. 

Важливо Сортування та переробка в МакДональдз: як використаний папір знову стає корисним

Global Methane Pledge

Глобальна ініціатива щодо скорочення викидів метану, яку заснували ЄС та США. Ініціатива спрямована на досягнення цілей щодо скорочення викидів метану і посилення міжнародної співпраці у цьому напрямку. Сьогодні програму підтримують 32 країни світу, зокрема: Канада, Аргентина, Гана, Індонезія, Ірак, Італія, Мексика, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії.

Чому це важливо

Метан – один із найпотужніших парникових газів, який накопичується в атмосфері. Це одна з основних причин зростання середньої температури повітря на 1,0°C з часів доіндустріального періоду.

Для України декарбонізація економіки – важливий орієнтир в економічному розвитку країни на наступне десятиліття. Відтак, передбачається розробка відповідної стратегії у таких галузях:

  1. видобуток й транспортування викопних палив;
  2. сільське господарство;
  3. управління відходами.

Згідно з дослідженням "Глобальний аудит метану", проведеним Коаліцією з питань клімату та чистого повітря та Програмою ООН з навколишнього середовища UNEP, скорочення викидів метану на 45% у цьому десятилітті дозволить:

  • утримати підвищення температури повітря у межах, погоджених світовими лідерами;
  • уникнути глобального потепління майже на 0,3°C до 2040 року;
  • знизити показник передчасної смертності від астми на 255 тисяч;
  • зменшити кількість втрачених робочих годин від сильної спеки та втрат врожаю у світі на 26 мільйонів тонн.