Подорож розпочинається з першого кроку, а рециклінг матеріалів – з їх збирання. У ресторанах МакДональдз використану упаковку відразу ж і сортують.

До слова Нове життя використаним матеріалам: як МакДональдз розвиває рециклінг

Шлях використаного паперу

Різні типи відходів збирають та сортують по фракціям. Посортовані картон і папір МакДональдз передає партнерам для підготовки до переробки. Відходи досортовуються на конвеєрі, формуються у величезні тюки й уже в такому вигляді вирушають на переробні підприємства.

На Житомирському картонному комбінаті з макулатури роблять гофрокороби. А на Запорізькому підприємстві виробляють тримачі для напоїв, які у подальшому використовують у ресторанах МакДональдз.

Так компанія сприяє розвитку в Україні екопартнерства, підвищенню попиту на вторсировину (для переробки та повторного використання), а отже, формуванню кругової, безвідходної економіки.

Переробка використаного паперу: дивіться відео

Відмова від пластику

Ще 2019 року компанія МакДональдз переглянула технологію пакування, зокрема відмовившись від пластикових кришечок для МакФлурі й замінивши знову ж таки пластикову упаковку на паперову.

Цікаво Мобільність, колаборація та інклюзивність: принципи, що мотивують людей в МакДональдз

Сьогодні МакДональдз використовує лише паперові контейнери для салатів і стаканчики для холодних напоїв. Змінилася й упаковка для бургерів:

  • По-перше, тепер вона не має воскового покриття, тож придатна для переробки.
  • По-друге, упаковка для великих бургерів виготовляється з вторсировини.

Усі пакувальні матеріали, що їх використовує МакДональдз, схвалено Лісовою опікунською радою (Forest Stewardship Council), зокрема сертифіковано за стандартами ведення лісового господарства.

Ба більше, компанія зобов'язалася вже до 2025 року повністю перейти на використання упаковки з відновлюваних сертифікованих матеріалів, а також із сировини, яку можна використовувати повторно.

переробка паперу
Процес переробки використаного паперу / Фото МакДональдз

Що дає переробка відходів

Вторинна переробка є найбезпечнішим і найпрогресивнішим видом роботи з відходами:

  • Передусім, із відмовою від пластику скорочується кількість відходів, які не можна переробити.
  • А регулярна переробка відходів та використання вторсировини в десятки разів зменшують площі сміттєзвалищ та економлять дорогоцінні природні ресурси.

тримачі для стаканів
З переробленого паперу роблять тримачі для стаканів / Фото МакДональдз

Результати зусиль МакДональдз

Компанія МакДональдз запустила програму сортування й переробки відходів у 2020 році. У її межах щомісяця з ресторанів передають на переробку:

  • понад 120 тонн паперу;
  • 10 тонн пластику;
  • майже 1 тонну пакувальних відходів Tetra Pak;
  • 3 тонни поліетилену.

Отже, рециклінг в Україні слід розвивати інтенсивніше й загалом пришвидшити запровадження принципів циркулярної економіки. І компанія МакДональдз активно розвиває ринок вторсировини в Україні та створює кругову роботу з відходами.