Книга створена, щоб навчити дітей відповідального ставлення до тварин. Її видали завдяки колаборації мережі "Сільпо" та гуманістичного руху UAnimals.

Дізнайтеся У чому переваги стерилізації кішки і який догляд потрібен після операції

Види, яких немає, рятують тих, хто страждає

"Червона книга неіснуючих тварин" створена в інтерактивній формі. Вона має блоки зі скетчами, стікерпаком, розвивальними завданнями та оповіданнями про вісьмох персонажів.

Серед героїв, яких назвали Дивастиками, є: Лисачок, Бобра, Дзьоборіжка, Китобик, Єлень, Пінграфа та інші уявні персонажі.


"Червону книгу неіснуючих тварин" можна вже знайти на полицях крамниць / Фото UAnimals

Кожен із них несе важливий меседж:

  • заборону дельфінаріїв,
  • недопустимість використання тварин у цирку,
  • дбайливе ставлення до домашніх улюбленців.

Тобто йдеться не про види, які зникають в Україні, а про ті популярні розваги, через які страждають тисячі тварин. Продовжують працювати дельфінарії, де жорстока дресура змушує робити нетипові речі тих, хто має жити на свободі. Поки є попит на ці послуги, вони будуть процвітати, наголошують зоозахисники.

Ми в UAnimals переконані, що відповідальне ставлення до тварин потрібно виховувати змалечку, — зазначає засновник гуманістичного руху UAnimals Олександр Тодорчук.

Важливо 6 способів допомогти безпритульним тваринам прямо зараз

Авторкою текстів стала головна редакторка UAnimals Міра Київська, а щоб правильно обрати формат подачі для дітей, вона консультувалася з дитячими психологами. Ілюстрації для книги створили студенти курсу Visual Professium у Projector.

До виходу книги рух UAnimals запустив в інстаграмі фільтр: за кожну його публікацію в сторіс "Сільпо" передаватиме 10 гривень на порятунок наявних видів тварин.

Знайти "Червону книгу неіснуючих тварин" уже зараз можна на полицях "Сільпо".

Чому важливо вчити дітей гуманного ставлення до тварин

  • На думку психологів, виховання у дітей гуманного ставлення до тварин сприяє розвитку емпатії — здатності співчувати усім живим істотам, зокрема людям.
  • Діти, які відвідують цирк із тваринами та стають свідками жорстокості щодо них, частіше мають проблеми з поведінкою у школі та вдома.
  • Такі діти можуть подумати, що знущання з тварин заради розваги є допустимим, і перенести це мислення у стосунки з людьми.
  • Натомість інше дослідження встановило, що діти, які мають емоційний зв'язок із тваринами, зростають більш чуйними та толерантними.

Більше про це читайте за посиланням тут.