У довгостроковій перспективі в країні планується розбудова інфраструктури для водневого транспорту, що включає створення першої водневої заправки. Глобальна мета – зробити Україну головним експортером водню для країн ЄС завдяки хорошому потенціалу відновлюваних джерел енергії.

Важливо Норвегія представила перше у світі автономне вантажне судно з нульовим рівнем викидів

Деталі

В Україну автівку завіз президент Енергетичної асоціації "Українська воднева рада" Олександр Рєпкін. Він і доклав максимум зусиль, щоб її сертифікувати. Так, автомобіль отримав українські номери. Однак наразі його заправлятимуть у Польщі.

За словами Рєпкіна, водень – новий екологічний вид палива, який не призводить до шкідливих викидів та не форсує процес глобального потепління.

Процес був складним, і наважиться на нього не кожен, оскільки це особисті інвестиції, а ризик не пройти сертифікацію великий. У нас пішло на це півтора місяця — машину потрібно було правильно класифікувати, аби вона відповідала чинним стандартам безпеки,
– розповів Олександр.

Він переконаний, що складність полягала лише у тому, що раніше сертифікацію водневого авто не проводили. Надалі охочі витрачатимуть на це близько трьох днів.