Автори проєкту – фахівці комунального підприємства "Екологія". Аби реалізувати задум, вони проаналізували сучасні методології та рішення, впроваджені у різних країнах світу.

Цікаво Довкілля у захваті: як МакДональдз дарує нове життя використаним стаканчикам

Які переваги

Такий шлях дозволяє вирішити одразу декілька важливих завдань. Передусім, це забезпечення екологічної утилізації відходів та постачання альтернативного палива.

Для втілення проєкту із газозаміщення підприємці не залучали кошти з міського бюджету. Вони мають на меті допомагати теплопостачальним компаніям переходити на екопаливо. Так, комунальники вже постачають його у Смілу.

"Це гілля, яке складалося тут після знесення, обрізки дерев на вулицях нашого міста, території шкільних та дошкільних закладів, комунальних підприємств. Зараз ми переробляємо його в щепу, яку потім використовуватимемо для виробництва теплової та електричної енергії", – говорить заступник директора комунального підприємства "Екологія" Юрій Єфремов.

Фахівці відзначають, що метод дозволить зменшити вартість однієї гігакалорії тепла для населення. Сьогодні у їхньому арсеналі спецтехніка, потужність якої дозволяє подрібнити 150 складометрів відходів на годину.