Редакція 24 каналу підготувала для вас декілька ідей раптової доброти. Ці вчинки не потребують значних зусиль, натомість можуть подарувати радість та віру в людей.

Теж цікаво Завдяки благодійникам: у лікарнях безкоштовно видаватимуть набори із засобами гігієни

Творити добро – просто

 1. Будьте вдячні

Говорити "дякую" простіше, аніж здається. До прикладу, ви можете бути поблажливі до офіціанта чи офіціантки закладу, якщо ваше замовлення затримали. Пам'ятайте, що найчастіше вони ніяк не можуть вплинути на процес, а сваряться незадоволені відвідувачі саме на них. Просто підпишіть листівку словами: "Дякую за вашу роботу!" й залиште символічні чайові. Можливо, для когось це стане кращим моментом за увесь день!

 1. Поступіться паркомісцем

Проблема з паркуванням є всюди – як у маленьких містах, так і у мегаполісах. Тож нерідко це стає причиною конфліктів та зіпсованого настрою. Сьогодні не дозвольте цьому статися – поступіться паркомісцем іншій людині. Адже так приємно усвідомлювати, що звичайний вчинок може спростити чиєсь життя.

 1. Віддайте непотрібні речі нужденним

Зазирніть до себе у шафу й уважно проаналізуйте свій гардероб. Знайшли речі, які роками збирають пил, однак майже нові? Ви можете передати їх сусідам, які опинилися у скрутному життєвому становищі, або ж принести у спеціальні пункти.

 1. Похваліть батьків за те, як гарно вихована їхня дитина

Материнство та батьківство – доволі непроста справа. Свідомі батьки прагнуть зробити усе можливе, аби виховати дитину порядною людиною. Саме тому їм вкрай важливо й приємно буде почути, що їх зусилля не були марними.

 1. Відвідайте дитячий будинок

Діти, які змушені зростати без батьків, – одна з найжахливіших несправедливостей на планеті. Їхній життєвий шлях сповнений сліз, труднощів та боротьби. Цим дітлахам, які щодня чекають на заповітну зустріч, так не вистачає любові. Ви можете приїхати до них з подарунками та влаштувати справжнє свято!

 1. Зробіть благодійну пожертву

Сьогодні існує безліч ініціатив, які збирають кошти для нужденних. Ви можете зробити внесок у порятунок хворої дитини, підтримати людей поважного віку або ж здати кров. Людська небайдужість може творити дива!

 1. Візьміть кота або собаку з притулку

Якщо ви давно мрієте про домашнього улюбленця, однак ніяк не наважуєтеся, сьогодні – ідеальний час. Вирушайте до притулку, зазирніть в очі й зрозумійте, що ви потрібні одне одному! Ці тварини зазнали надто багато страждань від людської жорстокості.

 1. Подаруйте книгу

Ви обожнюєте книги та збираєте їх на поличці вдома? Це чудовий шанс подарувати один з улюблених творів пересічній людині! Нехай ваша книга надихає інших та нагадує про важливість спонтанних проявів доброти.

 1. Влаштуйте "День турботи про планету"

Існує безліч способів турботи про навколишнє середовище. Звісно, це має стати способом життя, лише тоді ми можемо запобігти екологічній катастрофі. Однак цей день – прекрасна можливість почати. Ви можете:

 • посадити дерево;
 • скористатися альтернативним транспортом;
 • почати сортувати сміття;
 • відмовитися від м'яса;
 • заощаджувати енергію.
 1. Відпустіть старі образи

Чи є у вашому житті людина, з якою ви тривалий час не спілкуєтеся, адже ваші дороги розійшлися через непорозуміння? Сьогодні настав час це виправити! Неважливо, хто правий, а хто – ні. Зателефонуйте та запропонуйте зустрітися. Не забувайте, що перший крок робить той, хто дорожить стосунками.