У звіті Всесвітньої метеорологічної організації при ООН зазначається, що найбільш загрозливою ситуація стає в останні роки. Саме тоді й помітні найбільші зміни погоди.

Цікаво Сімейно орієнтована медицина: як вона працює, і чому це важливо для хворих дітей

Нинішня ситуація

  • За даними ООН, в останні 20 років кількість стихійних лих, пов'язаних з повенями, у всьому світі збільшилася на 134%.
  • Лише у 2020 році кількість повеней у світі зросла на 23%. Від стихійного лиха найбільше страждають країни Азії – зокрема Китай, Індія, Індонезія, Японія, Непал і Пакистан.
  • У цей же час Африка найчастіше страждає від засухи. Так, частота катастроф, пов'язаних із засухою, зросла на 29% за останні 20 років.
  • Також через різного роду катаклізми страждає і світова економіка. Це було зокрема помітно в країнах Північної Америки, Азії та Карибського басейну.
  • Наразі від браку води страждає 25% усіх міст світу. Втім, прогнозується, що цей показник буде зростати.

Невтішний прогноз

ООН прогнозує, що до 2050 року близько 5 мільярдів людей у світі страждатимуть від браку води. Для порівняння у 2018 році цей показник становив 3,6 мільярда осіб. Він збільшується не лише через зміни клімату, а й через зростання чисельності населення.

Аналітики також дослідили 101 країну світу й дійшли висновку, що 60% з них будуть неготовими, аби впоратися з повенями чи засухою. Щоб покращити свою готовність, ООН рекомендує таким країнам покращити систему прогнозу погоди.