Відповідний меморандум підписали: благодійна організація "Фундація Дім Рональда МакДональда" в Україні, Міністерство економіки України, Міністерство охорони здоров’я України та Національна дитяча спеціалізована лікарня "Охматдит" МОЗ України.

Важливо З добром у серці: як українці підтримували благодійну акцію "Долонька щастя" від МакДональдз

Про програму

Дім Рональда МакДональда – програма, яка в усьому світі забезпечує комфорт, підтримку й ресурси для сімей з госпіталізованими дітьми лише за крок від лікарні. Адже ніщо не має відривати сім'ю від найважливішого – лікування власної дитини. Крім того, відчувати підтримку близьких – надважливо для важкохворих дітей. За даними досліджень, кожна друга дитина відчуває стрес у лікарнях, пов'язаний із відсутністю батьків. Наразі у світі вже існує 381 такий будинок.

Дім Рональда МакДональда в Україні

  • орієнтовна площа – 2 500 квадратних метрів;
  • відкриється у Києві на території найбільшої дитячої лікарні в Україні "Охматдит";
  • будівництво, облаштування та управління здійснюватиме "Фундація Дім Рональда МакДональда";
  • заплановано – 50 окремих кімнат;
  • роботи мають бути завершені наприкінці 2023 року.

Чому це важливо

  1. У лікарні щорічно проходять лікування до 20 000 дітей з усієї країни й здійснюють приблизно 10 000 операцій. Тож заклад зацікавлений у поліпшенні матеріально-технічної бази.
  2. Ініціатива зможе забезпечити понад 18 000 безкоштовних ночівель на рік родинам у комфорті та поруч з дитиною.
  3. Родини зможуть заощадити десятки мільйонів гривень на проживанні та харчуванні, коли дитина хворіє.
  4. Це зменшить навантаження на лікарні, оскільки у Домі Рональда МакДональда зможуть перебувати пацієнти, які отримують амбулаторне лікування.
  5. "Охматдит" зможе надати медичну допомогу більшій кількості профільних пацієнтів.

Відкриття Дому Рональда МакДональда в Україні – це прорив для нашої країни, і ми вдячні, що ця програма отримала підтримку на найвищому державному рівні. Тепер ми зможемо надати життєво важливі ресурси й турботливий догляд ще більшій кількості сімей,
– відзначає Галина Соловей, директорка Фундації.

Нагадаємо, цьогоріч "Фундація Дім Рональда МакДональда" в Україні святкує свій перший ювілей – 5 років. За цей час благодійна організація встигла відкрити п'ять Сімейних кімнат Рональда МакДональда у державних дитячих лікарнях Києва, Львова, Сум, Вінниці та Харкова. Загалом за роки діяльності Фундація допомогла українським родинам понад 70 000 разів.

Сімейна кімната Рональда МакДональда / "Фундація Дім Рональда МакДональда" в Україні