Проєкт започаткувала громадська організація "Еко-місто" за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Transition Promotion Program. Нещодавно активісти встановили контейнери для збору пластику в школах Чернігова, а також відкрили майстерню з його переробки.

Варте уваги Сімейна кімната у Львові: як маленькі пацієнти одужують і займаються благодійністю

Електровелосипедом ми вже розвозили по школах контейнери для пластикових відходів. Коли вони наповняться, вивозити пластик на переробку теж будемо ним,
– розповів керівник громадської організації Сергій Безбородько.

Активісти прагнуть продемонструвати, як можна перевозити вантажі без використання двигунів внутрішнього згорання та вуглецевого сліду. Суміжна мета – популяризувати електротранспорт.

Про транспортний засіб

Організація використовуватиме електровелосипед, аналогів якому у місті немає. Транспорт виготовлений спеціально для "Еко-міста" фахівцями стартапу з виробництва електротранспорту, що реалізується на базі Національного університету "Чернігівська політехніка". Його розробили коштом грантового фінансування.

Унікальний електровелосипед / Фото "Укрінформ"

Характеристики:

  • має механічний привід і електродвигун;
  • вантажна платформа може витримувати до 500 кілограмів ваги;
  • оснащений потужним акумулятором – на одному заряді може проїхати понад 60 кілометрів;
  • здатний розвивати до 50 кілометрів на годину, однак розробники прагнуть зменшити цей показник до 35 кілометрів за годину з метою безпечного пересування вулицями міста.