Відтепер мешканці 73 багатоквартирних будинків отримуватимуть тепло екологічним шляхом. Проєкт сприятиме підвищенню енергоефективності та енергоменеджменту міста.
Варте уваги Із думкою про довкілля: чому й куди з ресторанів McDonald's зникає пластик
Україна цілком може відмовитися від газу, як, наприклад, відмовилися у місті Каунас, де 95% тепла у квартирах мешканців саме шляхом таких ТЕЦ,
– говорить Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.
Як це працюватиме
Відомо, що потужність ТЕЦ становитиме 1,2 мегавата електричної та 7,1 мегавата теплової енергії. Котельня використовуватиме альтернативний вид палива – тріску деревини та інші відходи місцевої деревообробної промисловості. Використання біомаси дозволить замістити до 6,4 мільйона кубометрів природного газу на рік.
Експерти переконані, що такі енергоефективні рішення мають стати реальністю в усіх містах України. "Шляхом підвищення енергоефективності систем опалення можна зменшити негативний вплив на навколишнє середовище та підвищити рівень життя громадян, – зазначив надзвичайний і повноважний посол Швейцарії в Україні Клод Вільд.
Що ще відомо
Наразі місто веде перемовини з австрійською компанією щодо будівництва в Житомирі ще однієї ТЕЦ. У найближчому майбутньому має з'явитися ще 4 станції. Це забезпечать 70% відходу від газу. У свою чергу, наступний амбітний проєкт передбачає будівництво ТЕЦ, яка працюватиме на RDF. В результаті, місто зможе на 90 – 95% відмовитися від газу. "Ось ця мета може об’єднати не тільки громаду, але й країну", – підсумував Сергій Сухомлин.