Сьогодні в ресторанах компанії – мінімум пластикової упаковки. А той пластик, який використовується, ретельно сортують і відправляють на переробку.

До слова Нове життя використаним матеріалам: як МакДональдз розвиває рециклінг

Що відбувається з використаним пластиком

Як і решту відходів, пластик у ресторанах McDonald's сортують по фракціях, щоби далі передати партнерам на переробку. Наприклад, добре знайомі нам стаканчики для МакСанді разом із соломинками, ложками, виделками та кришечками партнери спочатку досортовують, а вже на заводі пластик очищають і за допомогою дробильного обладнання перетворюють на дрібну крихту.

Потім її ще раз промивають, сушать і піддають температурній обробці, а опісля з отриманих матеріалів виробляють труби, люки, дорожнє покриття тощо.

Те саме – з поліетиленом: його досортовують, подрібнюють і під дією високої температури перетворюють на крихітні гранули. Згодом саме з них виготовляють сміттєві пакети для McDonald's.

Переробка пластику в ресторанах McDonald's: дивіться відео

Цікаво Сортування та переробка в МакДональдз: як використаний папір знову стає корисним

Відмова від пластику

Та переробка - це ще не все. Пластикове пакування для салатів, шейків, морозива та напоїв у McDonald's цілком замінили на паперове. Тож тепер щомісяця ресторани компанії використовують на 10 тонн пластику менше, ніж у 2020 році.

Натомість світовий лідер закладів швидкого обслуговування дедалі ширше використовує упаковку з відновлюваних матеріалів, а також сировини, яку можна використовувати повторно.

  • Так, холодні напої сьогодні продаються в стаканчиках із сертифікованої целюлози, яку в змозі переробляти українські підприємства.
  • Після відмови від кришок із пластику для МакФлурі щорічні пластикові відходи McDonald's скоротилися на 27,5 тонн.
  • Для бургерів використовується паперова упаковка без воскового покриття – отже, її також можна переробляти.
  • А для великих бургерів – пакування з вторсировини.

Усі пакувальні матеріали, що їх використовують у ресторанах McDonald's, відповідають стандартам ведення лісового господарства й схвалені Лісовою опікунською радою (Forest Stewardship Council).

Макфлурі
Пакування МакФлурі без пластику / Фото McDonald's

Результати зусиль McDonald's

Програму сортування та переробки відходів компанія McDonald's запустила 2020 року. Відтоді щомісяця її ресторани передають на переробку:

  • понад 120 тонн паперу;
  • 10 тонн пластику;
  • майже 1 тонну пакування Tetra Pak;
  • 3 тонни поліетилену.

Принципи циркулярної економіки в дії! І компанія McDonald's всебічно цьому сприяє, підтримуючи кругову роботу з відходами й розвиваючи ринок вторсировини.