Домашня обстановка пропонує чимало приводів відволіктися, але вона ж дає колишнім офісним працівникам можливість, якої раніше у них не було: працювати за зачиненими дверима, без колег і керівництва поруч.

Цікаво Найбільший в Україні: у Луцьку відкрився перший ресторан McDonald's

Продуктивність не означає підвищення

Багато досліджень доводять, що віддалена робота зазвичай позитивно впливає на продуктивність працівників. Втім, серед керівництва існує думка, що "покинутий без нагляду" працівник дозволяє собі розслаблятися й стає менш продуктивним.

Водночас співробітники, які працюють в офісі, традиційно вважалися основною силою компанії. Буцімто коли вся команда перебуває разом, це підвищує її спільну продуктивність.

У 2015 року дослідницька команда зі Стенфордського університету проаналізувала дані китайських співробітників, які працюють в офісі і віддалено. Співробітники, які працювали віддалено, виявилися на 13% більше продуктивними, але отримували на 50% менше підвищень.

Натомість дослідження Ultimate Software за 2019 рік говорить про абсолютно протилежне. Згідно з його даними, 75% вилучених співробітників відзначили, що роботодавець посприяв в їхньому кар'єрному зростанні. Серед офісних працівників про те ж заявили лише 65%.

До слова Як досягти успіху у кар'єрі: 5 правил, яких дотримуються мільйонери

Віддалена робота може позбавити вас шансу

  • При віддаленій роботі виникає проблема з браком постійного контакту з керівництвом. Тож коли вони шукатимуть кандидата для нового амбітного проєкту, то шанси на те, що керівник згадає саме вас – нижчий, порівняно з вашим колегою, який працює в офісі.
  • Втім, варто пам'ятати, що віддалена робота може стати перешкодою до підвищення тільки в тому разі, якщо вона не інтегрована в культуру компанії, а серед керівництва є переконані противники роботи з дому.