Водночас прем'єр-міністр Великої Британії висловив розчарування через позицію Китаю та Індії, які виступили проти угоди щодо відмови від вугілля.

Цікаво Із думкою про довкілля: чому й куди з ресторанів McDonald's зникає пластик

Результати кліматичного саміту

Досягнута угода – великий крок уперед. Ми отримали першу у світі міжнародну угоду, в якій йдеться про необхідність скорочувати використання вугілля,
– наголосив Борис Джонсон.

Він також зауважив великий успіх у досягненні дорожньої карти щодо того, як скоротити темпи глобального потепління до показника +1,5 градуса за Цельсієм.

Втім, він занепокоєний позицією "окремих країн", які не готові були їхати на саміт з метою досягнення глобальних амбіцій щодо захисту екології.

"Ми можемо лобіювати, ми можемо підбадьорювати, ми можемо заохочувати, але ми не можемо змусити суверенні держави робити те, чого вони не хочуть робити", – підкреслив глава британського уряду.

Питання вугілля на кліматичному саміті

  • Раніше саме пункт про вугілля викликав найбільші суперечки серед учасників конференції. Так, спочатку планувалося, що в угоді буде зазначено необхідність відмовлятися від використання вугілля.
  • Проте Індія та Китай виступили проти. У підсумку формулювання пом'якшили: у документі йдеться про "поступове скорочення" використання цього енергоресурсу.