Сімейні кімнати Фундації водночас вже понад 70 тисяч разів допомогли діткам, які борються з хворобами, бути поряд з батьками в цей непростий для них час.

Важливо З добром у серці: як українці підтримували благодійну акцію "Долонька щастя" від МакДональдз

5 років Фундації в Україні – це:

  • 5 зручних Сімейних кімнат у державних дитячих лікарнях, щоб батьки і важкохворі діти були поруч.
  • Зміна парадигми медичного обслуговування дітей: більше ніж 25 тисяч разів медики дізналися про переваги сімейно орієнтованої медицини.
  • Благодійні пожертви, що впливають на позитивні зміни: за 5 років на програми Фундації партнери внесли понад 100 мільйонів гривень.
  • 70 партнерств задля допомоги родинам у важкі часи.
  • Україна стала першою країною з-поміж 62, в якій "Фундація Дім Рональда МакДональда" уклала угоду з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Фундація Дім Рональда МакДональдаДосягнення Фундації в Україні / Інфографіка "Фундація Дім Рональда МакДональда"

Історія "Фундації Дім Рональда МакДональда" в Україні

Ще з 1974 року "Фундація Дім Рональда МакДональда" ініціює зміни в культурі медичного обслуговування дітей і їхніх родин. Фундація розвиває принципи сімейно орієнтованого підходу в лікуванні дітей через освітні програми для медичної спільноти й населення, а також допомагаючи дістати доступ до якісної медицини через створення й утримання Сімейних кімнат у державних дитячих лікарнях.

Цікаво "День піжам": зірки запрошують українців взяти участь у благодійному флешмобі

У 2016 році McDonald's став ініціатором заснування Фундації в Україні й залишається її найбільшим корпоративним благодійником. За цей час Фундація облаштувала в Україні п'ять Сімейних кімнат Рональда МакДональда:

  • Київ – Національна дитяча спеціалізована лікарня "Охматдит",
  • Львів – Львівська обласна дитяча клінічна лікарня "Охматдит",
  • Суми – Сумська обласна дитяча клінічна лікарня,
  • Вінниця – Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня,
  • Харків – Харківська обласна дитяча клінічна лікарня.

сімейна кімната
Найбільша в Україні Cімейна кімната – на 180 квадратних метрів / Фото Фундації

Саме завдяки цим кімнатам тисячі сімей отримали нагоду бути поруч з дітьми під час лікування, без обмежень у часі перебування та в оточенні комфорту й затишку.

Сімейні кімнати — дружній простір, де сім'ї мають усі умови, щоб харчуватися, якісно проводити час з дитиною чи членами родини, що приїхали її провідати, перепочити, користуватися ванною кімнатою, пральнею та іншими зручностями.

У будь-якій ініціативі важлива підтримка

У "Фундації Дім Рональда МакДональда" наголошують, що в таких важливих справах необхідна підтримка – як партнерів і медиків, так і самих родин, які можуть зіштовхнутися з лихом.

Ми вдячні всім однодумцям, що поділяють наше бажання створити світ, де кожна дитина може дістати якісне медичне обслуговування. Святкуючи 5-річчя в Україні, ми впевнені, що далі зможемо зробити ще більше корисних змін для дітей і сімей у лікарнях,
– наголосила директорка "Фундації Дім Рональда МакДональда" в Україні Галина Соловей.

Розвивати й поширювати цінності сімейно орієнтованого підходу важливо в партнерстві з представниками медичної сфери. Саме тому Фундація провела 4 всеукраїнські конференції для медиків для обміну досвідом щодо найактуальніших засад сімейно орієнтованого підходу.

Варто дізнатися Сімейна кімната у Львові: як маленькі пацієнти одужують і займаються благодійністю

Загалом за 5 років діяльності Фундації медики дізналися про сімейно орієнтовану медицину 25 316 разів, що допомогло їм осучаснити власні підходи до взаємодії з родинами. З цією ж метою знято 9 відеокурсів із сімейно орієнтованої медицини, проводяться тренінги.

Діяльність "Фундації Дім Рональда МакДональда" прокоментували й у Нацспілці здоров'я. Директорка західного департаменту НСЗУ Мар'яна Возниця зауважила, що нині кімнати для батьків у дитячих лікарнях України – це речі, які сприймаються "винятковими".

"Та я мрію, що скоро ці речі стануть зовсім буденними. Така буденність – це щасливі родини, радісні медики, та й країна загалом, де є місце емпатії, підтримці й людяності", – заявила Мар'яна Возниця.

Батьки й дітки в Сімейних кімнатах "Фундації Дім Рональда МакДональда": дивіться фото

Як працює Фундація

Фундація існує на кошти благодійників: за 5 років вдалося зібрати понад 100 мільйонів гривень. Найбільший корпоративний благодійник Фундації в Україні — компанія McDonald's, що передала благодійній організації понад 50 мільйонів гривень.

Загалом за 5 років успішної діяльності Фундація завдячує 70 корпоративним донорам. Благодійні внески приватних благодійників становили більш як 1,5 мільйона гривень.

Серед нещодавніх найбільших партнерств – угода з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Згідно з нею, USAID надасть 6 мільйонів доларів США на розширення діяльності "Фундації Дім Рональда МакДональда" в Україні й допомоги, яку вона надає сім'ям і громадам.

У планах Фундації – найближчим часом облаштувати ще 2 нові Сімейні кімнати в державних дитячих лікарнях країни. Шосту Сімейну кімнату буде відкрито в Рівненській обласній дитячій клінічній лікарні, для сьомої триває конкурс серед найбільших дитячих лікарень країни.