Глобальна зміна клімату актуалізувала для світової спільноти соціальні тренди, серед яких – відповідальне споживання. МакДональдз належить до компаній, які багато років підтримують рішення для захисту довкілля.

Не пропустіть Мобільність, колаборація та інклюзивність: принципи, що мотивують людей у МакДональдз

Рециклінговий ланцюг

Рециклінг – один із найпростіших та найефективніших на сьогодні способів застосування відходів. Це можливість давати матеріалам нове життя й водночас дбати про планету. Під рециклінгом розуміють два процеси:

  • повторне використання (приміром, скла після обробки);
  • повернення до виробничого циклу (так виготовляють із макулатури картон).

Ресторани МакДональдз сортують відходи й передають їх партнерам на переробку. Стаканчики від МакСанді, соломинки, ложки, виделки, кришечки – усе це потрапляє на конвеєр для подальшого очищення та подрібнення й насамкінець піддається термічній обробці. Далі з отриманого матеріалу виготовляють різні пластикові вироби – від пластикових труб та люків до дорожнього покриття.

Окремо варто відзначити поліетилен – його МакДональдз здає на переробку, а натомість отримує eco-friendly сміттєві пакети.

Друге життя використаним матеріалам дарують на рециклінговому заводі Polygreen у Фастові (на Київщині), що належить корпорації "Біосфера". Там поліетилен додатково сортують, подрібнюють, очищують і піддають термічній обробці, у результаті якої вторсировина гранулюється. Вироблені з неї сміттєві пакети використовуються у ресторанах МакДональдз.

Процес рециклінгу на заводі Polygreen / Зображення МакДональдз

Вам сподобається "Зелена" енергетика не встигне врятувати світ від глобального потепління, – дослідження

Чому це важливо й вигідно

Увесь світ поступово переходить до циркулярної концепції економіки, що передбачає замкнений цикл. Базується концепція на принципі 3 R:

  1. reduce – скорочувати використання ресурсів і віддавати перевагу відновлюваним матеріалам;
  2. reuse – максимально ефективно використовувати продукти;
  3. recycle – переробляти побічні продукти та відходи для подальшого використання.

Сучасні реалії в Україні

Зауважимо, у Європі повторно переробляють 20 – 25% використаного пластику. У нас цей показник, на жаль, значно нижчий.

У 2017 році Кабінет Міністрів ухвалив Національну стратегію поводження з відходами. За даними Всеукраїнського об'єднання "Укрвторма", за п'ять місяців 2021 року Україна імпортувала майже 22 тисячі тонн пластикових відходів.

Внесок МакДональдз у порятунок планети

Минулого року компанія МакДональдз запустила програму сортування відходів. У її рамках щомісяця з ресторанів передають на переробку:

  • понад 120 тонн паперу;
  • 10 тонн пластику;
  • майже 1 тонну пакувальних відходів Tetra Pak;
  • 3 тонни поліетилену.

Отже, рециклінг в Україні слід розвивати інтенсивніше й загалом пришвидшити запровадження принципів циркулярної економіки. І компанія МакДональдз активно розвиває ринок вторсировини в Україні та створює кругову роботу з відходами.