Із думкою про довкілля: чому й куди з ресторанів McDonald's зникає пластик
Рік за роком людство поступово відмовляється від пластику. Мінімізація його використання, а також повторна переробка стали визначальним трендом сьогодення. Підтримують цю екологічну ініціативу й великі компанії, зокрема McDonald's.
Сьогодні в ресторанах компанії – мінімум пластикової упаковки. А той пластик, який використовується, ретельно сортують і відправляють на переробку.
До слова Нове життя використаним матеріалам: як МакДональдз розвиває рециклінг
Що відбувається з використаним пластиком
Як і решту відходів, пластик у ресторанах McDonald's сортують по фракціях, щоби далі передати партнерам на переробку. Наприклад, добре знайомі нам стаканчики для МакСанді разом із соломинками, ложками, виделками та кришечками партнери спочатку досортовують, а вже на заводі пластик очищають і за допомогою дробильного обладнання перетворюють на дрібну крихту.
Потім її ще раз промивають, сушать і піддають температурній обробці, а опісля з отриманих матеріалів виробляють труби, люки, дорожнє покриття тощо.
Те саме – з поліетиленом: його досортовують, подрібнюють і під дією високої температури перетворюють на крихітні гранули. Згодом саме з них виготовляють сміттєві пакети для McDonald's.
Переробка пластику в ресторанах McDonald's: дивіться відео
Цікаво Сортування та переробка в МакДональдз: як використаний папір знову стає корисним
Відмова від пластику
Та переробка - це ще не все. Пластикове пакування для салатів, шейків, морозива та напоїв у McDonald's цілком замінили на паперове. Тож тепер щомісяця ресторани компанії використовують на 10 тонн пластику менше, ніж у 2020 році.
Натомість світовий лідер закладів швидкого обслуговування дедалі ширше використовує упаковку з відновлюваних матеріалів, а також сировини, яку можна використовувати повторно.
- Так, холодні напої сьогодні продаються в стаканчиках із сертифікованої целюлози, яку в змозі переробляти українські підприємства.
- Після відмови від кришок із пластику для МакФлурі щорічні пластикові відходи McDonald's скоротилися на 27,5 тонн.
- Для бургерів використовується паперова упаковка без воскового покриття – отже, її також можна переробляти.
- А для великих бургерів – пакування з вторсировини.
Усі пакувальні матеріали, що їх використовують у ресторанах McDonald's, відповідають стандартам ведення лісового господарства й схвалені Лісовою опікунською радою (Forest Stewardship Council).
Пакування МакФлурі без пластику / Фото McDonald's
Результати зусиль McDonald's
Програму сортування та переробки відходів компанія McDonald's запустила 2020 року. Відтоді щомісяця її ресторани передають на переробку:
- понад 120 тонн паперу;
- 10 тонн пластику;
- майже 1 тонну пакування Tetra Pak;
- 3 тонни поліетилену.
Принципи циркулярної економіки в дії! І компанія McDonald's всебічно цьому сприяє, підтримуючи кругову роботу з відходами й розвиваючи ринок вторсировини.