Для виконання цієї мети протягом десятиліття необхідно скоротити наполовину викиди парникових газів, а до 2050 року звести їх до нуля. Про це мовиться в доповіді міжнародної групи Systems Change Lab.
Цікаво Нове життя використаним матеріалам: як МакДональдз розвиває рециклінг
Людство надто повільно змінюється
Один із співавторів доповіді та представник Фонду Землі Келлі Левін наголосив, що людству потрібно по-справжньому постаратися в будь-якій галузі, трансформувати нашу енергетику, дієту, якої ми дотримуємося, те, як господарюємо на землі, ба більше – все одночасно.
У доповіді стверджується, що жодна з 40 проаналізованих галузей суспільства, включаючи енергетику, важку промисловість, сільське господарство, транспорт, фінанси, не змінюється так швидко, щоб утримати зростання світових температур – порівняно з доіндустріальною епохою – на рівні 1,5 градуса за Цельсієм.
Однак у нинішніх умовах, відповідно до доповіді, потрібно вп'ятеро швидше скорочувати споживання вугілля, втричі – енергоспоживання будівель, і втричі швидше відновлювати прибережні водно-болотні угіддя.
Водночас у доповіді наголошують на зростанні обсягів електроенергії, одержуваних за рахунок сонячної та вітрової енергетики, на 15% щорічно протягом останніх п'яти років. При цьому відновлювана енергетика виявилася найефективнішою заміною вугілля у більшості районів планети.
Коротко про Паризьку угоду
Це угода в межах рамкової конвенції ООН зі зміни клімату від 2015 року. Головною ціллю є стримування темпів глобального потепління. Угода має на меті три завдання:
- Утримання зростання середньої світової температури на рівні значно нижче ніж 2 градуси за Цельсієм від доіндустріальних рівнів та спрямовувати зусилля на обмеження зростання температури до 1,5 градусів за Цельсієм від доіндустріальних рівнів.
- Збільшення здатності адаптуватися до негативних впливів зміни клімату, підтримка протидій змінам клімату, розвиток з низькими викидами парникових газів у спосіб, що не загрожує виробництву харчів.
- Гармонізація фінансових потоків зі шляхом розвитку, з протидіями змінам клімату та з низькими викидами парникових газів.