Головна особливість моделі 5G Fairphone 4 – модульна конструкція. Відтак, замінити запчастини та здійснити ремонт може будь-хто.

До теми Нове життя використаним матеріалам: як МакДональдз розвиває рециклінг

Усі деталі розраховані на тривалий термін служби. Однак у випадку несправності компанія пропонує запчастини із п'ятирічною гарантією. Крім того, програмне забезпечення також отримуватиме оновлення протягом п'яти років, тож телефон не застаріє.

Смартфон 5G Fairphone 4 / Фото Fairphone

"Екофрендлі" у кожній деталі

У смартфоні використовуються максимально екологічні матеріали – золото, сертифіковане Fairtrade, перероблене олово, "безконфліктний та сумлінний" вольфрам. Акумулятор, камери, динаміки та порт USB можна видалити за допомогою звичайної викрутки. Задня кришка, що виготовлена зі 100% переробленого пластику, також легко знімається.

Оскільки батарея не приклеєна, пристрій товщий за інші телефони. Однак розробники підкреслюють, що надали перевагу стійкості. 5G Fairphone 4 поставляється в коробці, що призначена для повторного використання – у ній старий смартфон можна відправити компанії для подальшої утилізації.

Характеристико смартфона

  • дисплей – 6,3 дюйма;
  • сховище розраховане на 128/256 гігабайтів даних;
  • працює на Android 11, однак компанія обіцяє оновлення;
  • 8-нанометровий процесор Qualcomm Snapdragon 750G, доповнений 6 – 8 гігабайтів ОЗП;
  • автономіність – АКБ на 3 905 міліампер-годин із зарядним пристроєм на 30 ватів.

Місія Fairphone – надихати колег по галузі переймати досвід компанії та впроваджувати дружній до довкілля підхід у своїй діяльності. "Це створює позитивний вплив на людей та планету", – підсумували у компанії.

Ціна

Fairphone пропонує дві модифікації – 6+128 гігабайтів та 8+256 гігабайтів. Рекомендована вартість смартфона складає 579 євро та 649 євро відповідно.