Станцію моніторингу встановили в межах міжнародного проєкту "Чисте повітря для України", який впроваджує чеська громадська організація "Арніка". Її виготовила команда EcoCity, розповів куратор ініціативи Олексій Трелевський.

Цікаво Скільки вторсировини McDonald's віддав на переробку у 2021 році: цифра вражає

Станція моніторингу повітря

Станція моніторить якість повітря за декількома показниками. Вона визначає дрібнодисперсний пил двох фракцій, також має газоаналізатор діоксиду азоту, чадного газу, аміаку та приземного озону.

Науковці університету будуть мати доступ не лише до даних з цієї станції, але й 18 інших, що працюють у Дніпрі.

Внаслідок підписання меморандуму університет матиме доступ до даних зі станцій, а його студенти та науковці зможуть їх аналізувати, тобто залучати дані з моніторингу за якістю атмосферного повітря в Дніпрі до своїх наукових досліджень,
– розповів Олексій Трелевський.

Співпраця з університетами

Загалом EcoCity та громадська організація "Арніка" підписали меморандуми про співпрацю із 12 університетами України.

"Нам потрібна така кооперація з університетами, з академічним товариством, щоб проаналізувати велику кількість даних, зробити наукові висновки", – каже Олексій Трелевський.

Серед навчальних закладів, з якими співпрацює EcoCity, університети:

  • в Івано-Франківську,
  • Запоріжжі,
  • Тернополі,
  • Кропивницькому,
  • Дніпрі,
  • Вінниці.

EcoCity


Громадський моніторинг якості повітря України EcoCity є соціальним, екологічним, незалежним проєктом, який реалізовується неприбутковою громадською організацією "Фрі Ардуіно".

Команда EcoCity працює над покращенням інформування громадян про стан якості повітря відповідно до адміністративних центрів, районів та областей.