Нагрівання Північного льодовитого океану відбувається через теплішу воду, яка тече у крихку полярну екосистему з Атлантичного океану.

Цікаво Довкілля у захваті: як МакДональдз дарує нове життя використаним стаканчикам

Дослідження нагрівання океану

Міжнародна група дослідників реконструювала недавню історію потепління океану біля "входу" в Північний льодовитий океан в області, яка називається протокою Фрама, між Ґренландією та Шпіцбергеном.

Використовуючи хімічні сигнатури, виявлені в морських мікроорганізмах, дослідники виявили, що Північний льодовитий океан почав швидко нагріватися на початку минулого століття, коли з Атлантики ринули тепліші та солоніші води – це явище називається атлантифікацією.

Це зміна, яка, ймовірно, передувала потеплінню, задокументована сучасними інструментальними вимірами. З 1900 року температура океану підвищилася приблизно на 2 градуси за Цельсієм, в той час як морський лід відступив, а солоність збільшилася.

Чим важливе дослідження

  • Результати цього дослідження показують зв'язок з Північною Атлантикою, який набагато сильніший, ніж вважалося раніше. Цей зв'язок здатний формувати мінливість арктичного клімату, що може мати важливі наслідки для відступу морського льоду та глобального підвищення рівня моря.
  • Автор роботи доктор Франческо Мускітелло з Географічного департаменту Кембриджу заявив, що швидкість потепління в Арктиці більш ніж удвічі перевищує середній світовий показник.