Якщо закрите шампанське може простояти до 5 років, то з відкритим дещо складніше. Втім, і термін його життя можна також продовжити.

Цікаво Фірмова рецептура: секрети виробництва морозива у МакДональдз

Як зберігати закрите шампанське

  • Уникайте прямих сонячних променів – більшість пляшок шампанського мають темне скло, оскільки вплив світла викликає коливання температури, що впливає на смак і загальну якість шампанського. Зберігайте шампанське в прохолодному темному місці, наприклад, у винному погребі чи іншому місці для зберігання вина для тривалого зберігання.
  • Підтримуйте прохолодну температуру – оптимальними умовами зберігання шампанського є підземний гараж, сухий підвал або кімната з контрольованою температурою, де ви можете охолодити шампанське. Ця консистенція важлива для дозрівання марочного шампанського і для невинтажного шампанського. Видаліть будь-які джерела тепла, оскільки вони змінять якість пляшки шампанського. Уникайте опалювальних вентиляційних отворів, вікон та інших теплих місць.
  • Зберігайте пляшки вертикально або на боках – ви можете зберігати пляшки шампанського в будь-якій з цих конфігурацій. Бульбашки створюють вологе середовище, яке природним чином запобігає висиханню пробок.

Як бути з відкритим шампанським

  • Змініть пробку – повернути оригінальну пробку від шампанського в пляшку практично неможливо. Замість цього використовуйте герметичний корок або пробку для шампанського для короткочасного зберігання. Герметичні пробки запобігають окисленню.
  • Тримайте шампанське холодним – ідеальним місцем для зберігання відкритої пляшки шампанського є відро з льодом, але це стосується лише тих випадків, коли ви активно насолоджуєтеся шампанським або подаєте його. Після повторного закривання шампанського підтримуйте його постійну температуру від 7 до 18 градусів. Це зберігає шипучі та бульбашкові характеристики шампанського. Уникайте зберігання шампанського при кімнатній температурі.
  • Зберігайте шампанське вертикально або на боці – ви можете зберігати відкриту пляшку шампанського правою стороною догори або збоку на винній полиці, не турбуючись про те, що положення вплине на смак.