Організатор заходу – ГО "Беззайве". До обговорення долучилися екоактивісти, підприємці та представники влади.

Вам сподобається Найбільший в Україні: у Луцьку відкрився перший ресторан McDonald's

Чому це важливо

Якщо людство нехтуватиме утилізацією відходів – ми можемо опинитися на межі екологічної катастрофи. Сміття, що накопичується на звалищах, завдає нищівної шкоди екосистемам. Наведемо деякі яскраві приклади:

  • Щодня у світі використовується близько 3 мільйонів захисних масок. Вони розпадаються на дрібні частинки, потрапляють у водойми та шкодять навколишньому середовищу.
  • Старе взуття необхідно правильно утилізовувати. Річ у тім, що воно виготовлене з багатьох різних матеріалів, відтак може розкладатися до 100 років.
  • Надзвичайно важливо здавати на переробку вживану техніку – у її складі містяться небезпечні речовини, які забруднюють довкілля. Натомість велику кількість деталей можна використати повторно.

Сміття з України купують європейські країни для подальшої переробки. Тобто цей процес є прибутковим. Тоді чому Україна не може на цьому заробляти сама?,
– відзначила народна депутатка України Марія Мезенцева.

Що може зробити кожен

Для того, щоб перейти до циркулярної моделі економіки, необхідно:

  1. змінити культуру споживання;
  2. формувати нові екозвички, зокрема – популяризувати сортування та утилізацію сміття;
  3. стати екосвідомими – не лише користувачам, а й виробникам;

"Принцип свідомого споживання – вже давно не тренд, а стійкий запит від суспільства", – підкреслила засновниця ГО "Беззайве" Яна Червінська.