Дослідження, проведені Hay Group, показали, що менеджери, які розвивають софт-скіли та лідерські якості, можуть підвищити ефективність своїх команд на 30%. Олександра Руді, HRG у диджитал-агентстві UAATEAM, поділилася інформацією про те, які софт-скіли варто розвивати у 2022 році.

Зверніть увагу Рівність, відкритість та повага: що потрібно знати про принципи роботи МакДональдз

  1. Командна робота

Вміння працювати у команді стане важливим аспектом під час пошуку роботи. Усе більше кандидатів хочуть командної взаємодії, в якій є взаємодопомога, підтримка, обмін досвідом та здорова атмосфера.

З переходом на гібридний або віддалений формат роботи лідери зіткнулися із завданням – їм потрібно вміти вибудовувати в команді атмосферу підтримки та кооперації.

Людям у командах хочеться відчувати турботу з боку роботодавців про їхні інтереси, отримувати регулярний фідбек та бути залученими до роботи над проєктами.

Дедалі більше команд зустрічаються у неформальних ситуаціях, проводять онлайн-ігри, разом навчаються, їздять відпочивати. І ця тенденція підтримуватиметься.

  1. Вміння ухвалювати рішення

Для менеджерів команд за обставин, що динамічно змінюються, дуже важливо вміти тримати фокус і швидко ухвалювати рішення, оцінюючи ризики.

Цей тренд буде актуальним у 2022 році як ніколи. Керівникам доведеться фокусуватися на швидкому рішенні та виваженому підході до оцінки можливих ризиків. Цю навичку точно варто продовжувати розвивати цього року.

До теми Чи потрібні менеджери для ефективної роботи співробітників: результати опитування

  1. Лідерство

Командам потрібні візіонери, здатні ухвалювати рішення, підтримувати та скеровувати їх. Лідер спрямовує та "заражає" колектив ідеєю.

Лідери у 2022 році ще більше зіткнуться з необхідністю вчитися знаходити баланс між стратегічною оцінкою ситуації та ризиків, умінням домовитися з командою та вирішувати конфлікти.


Лідерство – одне з найважливіших навичок у 2022 році / Фото Rock Content

  1. Самоменеджмент

Наймаючи колегу в команду, ми завжди оцінюємо ступінь його самостійності та вміння планувати свою діяльність. При тривалому віддаленому форматі роботи багато хто відчуває емоційну дистанційність від того, що відбувається, і втрачає фокус, стимул, необхідний для роботи.

Тут надважливим буде розвиток такої навички, як самоменеджмент – уміння балансувати між правильним розподілом ресурсів, витрат часу та вибраного методу роботи. Багато хто вже зараз зміг вибудувати life-work-balance і не завдавати шкоди особистому простору.

  1. Адаптивність

У поточному форматі роботи співробітники часто зустрічаються онлайн, спілкуються з колегами через листування, пристосовуються до мультинаціональних особливостей колег.

Прийняття ситуації та вміння підлаштуватись під неї будуть як ніколи корисними. Динаміка змін лише збільшуватиметься.

Також цікаво Які навички роботодавці шукають у 2022 році: думка експертів

  1. Співпраця

Розвиваючи адаптивність та гнучкість, колективи зможуть збільшити продуктивність та налагодити ефективну роботу. Менеджерам однозначно варто заохочувати колаборацію в командах і прагнути досягти за її допомогою ще більшої злагодженості та ефективності.


Вміння налагодити співпрацю в колективі – важливий "скіл" менеджера / Фото Gallup

  1. Комунікація

Уміння вести діалог і раніше було важливим софт-скілом, особливо для тих посад, яким потрібно багато спілкуватися з клієнтами та командами. Найближчого року важливість ефективної комунікації зросте.

У менеджерів та взаємопов'язаних відділів виникає все більше необхідності об'єднуватися для роботи над проєктами. І якщо раніше колеги могли обговорити завдання, що стоїть перед ними, в офісі, то зараз потрібно комунікувати в онлайн-чатах.

Це вимагатиме від команди вміння знаходити підходи одне до одного, об'єднуватися для досягнення спільних цілей.